Dlaczego Chorwacja jest tak popularny krajem turystycznym?

Dlaczego Chorwacja jest tak popularny krajem turystycznym?

Chorwacja jest bezdyskusyjnym liderem wakacyjnych wojaży wśród Polaków, ale także turystów z całej Europy. Goszczą tam głównie wczasowicze spragnieni promieni słonecznych, wypoczywający na jednej z kamienistych plaż. Nie dziwi zatem fakt, iż jest to także kraj, gdzie próżno szukać miejsc stanowiących pewną oazę spokoju. Pomimo tłoku i nagromadzenia turystów, popularność wybrzeża dalmatyńskiego nie słabnie. Jakie są tego przyczyny?

Po pierwsze – lokalizacja nieruchomości w Chorwacji zachwyca

Chorwacja leży na południu Europy, stanowiąc swoistą enklawę z jednej strony stykającą się z wodami Adriatyku zaś od strony kontynentu granicząc z kilkoma państwami: z Bośnią i Hercegowiną, Czarnogórą, z Serbią, Węgrami oraz Słowenią. Sąsiedztwo Morza Adriatyckiego oraz czyste plaże zachęcają do odpoczynku nawet najbardziej wymagających gości. Kraj posiada zróżnicowaną budowę geologiczną bowiem część południową budują miedzy innymi Góry Dynarskie północna zaś jest typowo nizinna. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, średnia roczna temperatura rośnie wzrasta wraz z oddalaniem się ku południowej strefie Chorwacji. Najcieplejszymi turystycznymi miejscowościami wybrzeża dalmatyńskiego są Dubrovnik, Split czy Makarska. Biorąc pod uwagę rozciągający się stamtąd malowniczy widok na pasmo górskie oraz zatokę, są także głównymi ośrodkami turystycznymi. Wiąże się z tym także fakt, iż zakup nieruchomości w Chorwacji na południu kraju stał się tym samym najkorzystniejszą i najbardziej zyskowną formą inwestycji.

Po drugie – wyjątkowe chorwackie wybrzeże

Słynne chorwackie wybrzeże utworzone z półwyspów oraz biegnących wzdłuż linii brzegowej wysp i wysepek stanowi niepowtarzalne zjawisko, najsilniej wyeksponowane właśnie tutaj, w Chorwacji. Wybrzeże dalmatyńskie przyciąga swoim pięknem oraz rozmaitymi możliwościami spędzenia wolnego czasu. Część wysp jest zamieszkana, szeroko dostępna dla turystów, niekiedy posiadająca unikalną faunę oraz fenomenalne zbiorowiska roślinne. Podróż na okoliczne wyspy możliwa jest dzięki kursującym ze stałego lądu promom wycieczkowym zapewniającym pełne atrakcji rejsy po wodach Adriatyku. Gdy mowa o archipelagu dalmatyńskim, warto dodać także, iż obmywają go krystalicznie czyste turkusowe wody doskonale nadające się do takich sportów jak nurkowanie czy żeglarstwo. Budowa wybrzeża Chorwacji niezmiennie fascynuje i nadaje mu wyjątkowy klimat. Kto choć raz zetknął się z tak urozmaiconym krajobrazem planuje w krótkim czasie na ponowne odwiedziny tego zakątka Europy. Nie dziwi zatem decyzja wielu turystów o kupnie nieruchomości w Chorwacji. Posiadania własnych czterech kątów w tak malowniczym miejscu jest marzeniem wielu Europejczyk. Idąc tym tokiem myślenia, chorwaccy inwestorzy budują na wybrzeżu coraz więcej unikalnych nieruchomości , od apartamentowców, po domy i luksusowe wille.

Po trzecie – ceny w Chorwacji

Jeśli poszukujemy wakacyjnego miejsca wypoczynku, z dostępem do morza oraz gwarancją ciepła za niewygórowaną cenę, Chorwacja wydaje się najrozsądniejszym wyborem. Polacy rekomendujący ten kraj jako główną zaletę podają niedrogie noclegi oraz pyszne jedzenie. I choć ceny dość szybko idą w górę, z racji na niesłabnące zainteresowanie chorwackim wybrzeżem turystów z całego świata, wciąż pozostają atrakcyjne. Decydując się na odwiedziny wybrzeża dalmatyńskiego z pełnymi wygodami za pobyt w tym regionie zapłacimy dwukrotnie mniej niż za wczasy w Hiszpanii, Grecji czy we Włoszech. Otrzymujemy w zamian regionalne posiłki w nadmorskich tawernach, wiele rozrywek dla całej rodziny oraz pogodę na „zamówienie”, czyli niemal bezdeszczową przyjemną aurę. Szeroki wybór bazy noclegowej potęguje przekonanie, iż Chorwacji spełnia wszelkie standardy kurortu turystycznego. Zaś zabytkowa architektura niemal na wciągniecie ręki redukuje koszty związane z dodatkowymi wojażami.

Porównaj nieruchomości

Porównaj
error: Zawartość jest chroniona!