Nieruchomości w Chorwacji

Garść informacji o Chorwacji dla zainteresowanych zakupem nieruchomości

Kraj leżący niespełna 800 kilometrów od granicy Polski. Położony na stałym lądzie jak i 1185 wyspach które tworzą niepowtarzalną linię brzegową o długości 1278 kilometrów. Kraj z wieloma zabytkami kultury romańskiej zamieszkały przez ludność o korzeniach słowiańskich.

Doskonały dojazd, gorące lata, ciepłe zimy, najczystsze morze w Europie, świetna kuchnia niezapomniane widoki, słowiańska gościnność, łatwość w porozumiewaniu się, sprawiają, że Chorwacja to wymarzony kraj do inwestycji. Pomożemy Państwu dobrze ulokować pieniądze. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Chorwacja jest krajem który powstał po rozpadzie byłej Jugosławii. Geograficznie znajduje się pomiędzy środkową i południową Europą. Graniczy z Słowenią, Węgrami, Serbią, Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą. Stolicą jest Zagrzeb. Oficjalna nazwa państwa to od roku 1990 Republika Chorwacji.

Z uwagi na kulturową bliskość i łatwą dostępność Chorwacja jest idealnym miejscem dla inwestycji. Chorwacja w roku 2013 wstępuje do Unii Europejskiej, co niewątpliwe powiększy atrakcyjność nieruchomości.

Chorwacja - najważniejsze informacje

Chorwacja oferuje wszystkie rodzaje nieruchomości – stare kamienne domy, luksusowe wille, domy z widokiem na morze, z własną plażą. Apartamenty, działki budowlane i rolne, pensjonaty, hotele i inne nieruchomości komercyjne. 

Chorwacja od roku 1992 dzieli się na 21 województw, a te się dalej dzielą na gminy.

Według spisu ludności z roku 2001 w Chorwacji mieszka 4 437 460 osób.

90% Chorwaci, 5% Serbowie, 5% inne

88% Rzymskokatolicy, 4% Prawosławni, 8% inne

Całe wybrzeże Adriatyku z licznymi wyspami jest bardzo atrakcyjne – popularne turystyczne miejscowości to Split, Zadar, Rijeka, Opatija, Dubrovnik, Makarska. Chorwacja jest z roku na roku popularniejsza wśród polskich turystów.

56 594 km², powierzchnia morza 31 067 km²

5 835 km², z tego 4 058 km² tworzy wybrzeże wysp i skał

1185, największe wyspy Cres i Krk. Zamieszkanych wysp jest 47

Dinara, 1831 mnpm.

Srednia temperatura w części centralnej
styczeń -2 do 0 st. C
sierpień cca 20 st. C

styczeń 5 do 9 st. C
sierpień 25 do 30 st.C
Temperatura morza zimą wynosi 12 st. C a latem ok. 25 st. C.

Euro

Porównaj nieruchomości

Porównaj
error: Zawartość jest chroniona!