Niezwykły archipelag dalmatyński – wyspiarskie nieruchomości w Chorwacji

Niezwykły archipelag dalmatyński – wyspiarskie nieruchomości w Chorwacji

Europejscy turyści, którzy choć raz zawitają do Chorwacji, deklarują rychły powrót na łono wybrzeża dalmatyńskiego. Kraj ów cieszy się ogromną popularnością i uważany jest za jeden z piękniejszych zakątków południowej Europy. Co czyni Chorwację turystycznym rajem? Przede wszystkim niespotykane wybrzeże, jedyne w swoim rodzaju, które oferuje szereg atrakcji dla całej rodziny. Część wczasowiczów, zakochuje się w tym miejscu i decyduje na zakup nieruchomości w Chorwacji. Zafascynowani pięknem tamtejszych zjawisk przyrodniczych nierzadko na swój przyszły wakacyjny dom wybierają jedną z chorwackich wysp archipelagu dalmatyńskiego.

Wybrzeże dalmatyńskie – jedyne takie na całym świecie

Chorwacja zawdzięcza swoją popularność turystyczną unikalnemu wybrzeżu określanego mianem Wybrzeża Dalmatyńskiego. Nazwa słusznie kojarzy się z łaciatą rasą psów bowiem wyspy tworzące archipelag w locie ptaka przypominają łaty rozsiane na bezkresie Morza Adriatyckiego. Takie zjawisko powstało w wyniku zalania położonych równolegle do linii brzegowej gór. Tym samym wybrzeże buduje ponad 1240 wysp i wysepek oraz obmywających je zatok. Nieregularna i urozmaicona nadmorska część Chorwacji przyciąga turystów oferując niezapomniane wrażenia estetyczne. Z racji dużego zainteresowania wyspiarskim trybem życia, osoby odwiedzające Chorwację korzystają z rejsów po zatoce zwiedzając obiekty archipelagu dalmatyńskiego. Największe są zamieszkane i oferują perspektywy inwestycji w nieruchomości w Chorwacji.

Wyspy oferujące nieruchomości w Chorwacji

Spośród ponad 1240 wysp, 66 jest zamieszkanych i wyróżnia się wspaniałymi zabudowaniami. Te największe oferują nieruchomości na sprzedaż, które z racji położenia okazać się mogą dochodową inwestycją. Sąsiadujące z linią brzegową Brač, Hvar, Krk czy Vis stanowią najpowszechniejszy wybór wśród przyszłych właścicieli nieruchomości.
Brač jest jedną z większych górzystych wysp środkowej części wybrzeża Chorwacji, najsłynniejszą miejscowością tam usytuowaną jest Bol. Ów kurort szczyci się wspaniałą plażą Zlatni Rat (Złoty Róg), która usytuowana jest prostopadle do wybrzeża. Cechę tą uważa się za nietuzinkową a stało się tak na skutek działania prądów nadmorskich. Co więcej, kształt plaży może ulegać zmianie dyktowanej przez wiatry oraz fale.

Wyspa Hvar – lawendowa wyspa zachwyca

Wyspa Hvar jest prawdziwą perełką wśród złaknionych wrażeń turystów. Bywa nazywana lawendową wyspą ze względu na porastającą ją lawendę, która współtowarzyszy występującej tam roślinności śródziemnomorskiej. Tym co wyróżnia wyspę jest także duże nasłonecznienie, co czyni zeń obiekt częstych odwiedzin nawet okresie zimy. Największą miejscowością, od której wyspa wzięła swoją nazwę, jest Hvar. Mieści się tu najstarszy teatr w Europie choć miasto zasłynęło głównie jako nadmorski kurort turystyczny.

Wyspa Krk – największa wyspa Chorwacji

Nieco chłodniejsza bowiem zlokalizowana w północnej Chorwacji wyspa Krk jest największą wyspą archipelagu dalmatyńskiego. Choć pogoda bywa tu zmienna a średnie temperatury niższe w porównaniu do południowej części wybrzeża, Krk stanowi dość popularny ośrodek turystyczny. Jest połączona ze stałym lądem mostem a w wyniku tego chętniej odwiedzana przez podróżujących po kraju wczasowiczów. Miasto Baška z czystą kamienistą plażą uważane jest za główny ośrodek turystyczny na wyspie. Dostępne tu nieruchomości wyróżnia majestatyczny widok na promenadę i zabytkową starówkę.

Wyspa Vis – piękne plaże i zachwycające zatoki

Dziewiąta co do wielkości chorwacka wyspa Vis jest oddalona o około 50 km od miejscowości Split, skąd też można dotrzeć tu promem. Stanowi tym samym najbardziej odizolowaną od wybrzeża zamieszkaną wyspę w Chorwacji. Fakt ten oraz to, iż przez długi czas była niedostępna dla obcokrajowców (od II wojny światowej do uzyskania przez Chorwację niepodległości) „wykorzystała” tutejsza przyroda, która obdarowała ten skrawek ziemi niespotykanymi gatunkami fauny i flory.

Porównaj nieruchomości

Porównaj
error: Zawartość jest chroniona!