Miasta turystyczne w Chorwacji – inwestycja w nieruchomości na wybrzeżu dalmatyńskim

Miasta turystyczne w Chorwacji – inwestycja w nieruchomości na wybrzeżu dalmatyńskim

Położona w Południowej Europie nad Adriatykiem Chorwacja przyciąga wczasowiczów niepowtarzalnym wybrzeżem dalmatyńskim w pełni wykorzystując ów potencjał turystyczny. Ta unikalna w skali światowej linia brzegowa dostarcza wielu atrakcji i gwarantuje wspaniały wypoczynek. Usytuowane w tym regionie miejscowości przyciągają podróżujących pięknymi widokami wprost na kamieniste plaże i turkusowe wody zatoki. Jako, że oferują rozmaite rozrywki dla całej rodziny oraz stanowią bezpieczną oazę, w sam raz na zaznanie prawdziwego odprężenia, są także głównym źródłem inwestycji w nieruchomości w Chorwacji.

Miasta wybrzeża dalmatyńskiego, gdzie warto inwestować w nieruchomości w Chorwacji

Wybrzeże Chorwacji stwarza doskonałe okoliczności do spędzenia udanych wakacji. Przybywają tu turyści z różnych regionów świata napawając się pięknem kamienistych plaż, krystalicznie czystą wodą Morza Adriatyckiego oraz okolicznościami przyrody. Spośród nadmorskich miejscowości największą popularnością cechują się Split, Dubrovnik i Makarska.

Split – główny ośrodek komunikacyjny wybrzeża dalmatyńskiego

Jest miastem portowym, skąd można bezpośrednio podróżować samolotem, koleją oraz korzystać z szerokiej komunikacji morskiej. Stanowi jeden z głównych ośrodków turystycznych i przemysłowych gdyż lokuje się na drugim miejscu pod względem liczby mieszkańców w Chorwacji. Średnia temperatura roczna wynosi nieco ponad 19 ºC, co wpływa korzystnie na rozwój turystyki w tym regionie. Nieruchomości w Chorwacji w Splicie to czysty zysk, gdyż miasto to skupia co roku tysiące turystów z całego świata. Przybywają tu by wypocząć i oddać się relaksowi na jednej z kamienistych plaż lub zapoznać się z zabytkową architekturą Splitu. Tu bowiem znajduje się jedna z najznamienitszych budowli przełomu III i IV w, pałac Dioklecjana wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Dubrovnik wita turystów zabytkową starówką

Miasto położone na wybrzeżu, które niegdyś było głównym ośrodkiem handlowym w Europie. Dzisiaj zaś pełni funkcję miejscowości turystycznej i portowej. Dotrzeć tu można dzięki połączeniu z międzynarodowym portem lotniczym w Dubrovniku. Dodatkową atrakcją jest zaś możliwość skorzystania z jedynego morskiego szlaku komunikacyjnego z wyspą Bari we Włoszech. Jest to wprawdzie wspaniałe miasto wypoczynkowe, lecz naciskiem na aktywną turystykę. Wyróżnia się bowiem niezwykłą architekturą starego miasta, która została doceniona przez władze organizacji UNESCO i wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Nieruchomości są tu nieco droższe, choćby z racji na nietuzinkowe zabudowania, ale fakt iż miasto jest w istocie średniowiecznym zabytkiem. Kto przybywa do Dubrownika zachwyca się tamtejszą architekturą, niespotykaną w skali światowej. Gotowe do zwiedzania są liczne baszty, kościoły gotyckie czy wymyślne bramy osadzone w różnych częściach miasta.

Makarska – morze i góry

Turyści nastawieni przede wszystkim na aktywną turystykę wybierają jako miejsce wypoczynku miejscowość Makarska, która podobnie jak Split zlokalizowana jest w żupani splicko-dalamtyńkiej. Uważa się ją za kurort nadmorski, skąd rozciąga się zapierający dech widok na okoliczne góry oraz wyspy archipelagu dalmatyńskiego. Bez wątpienia osoby pragnące inwestować w nieruchomości w Chorwacji winny skupić się na dochodowym pod tym względem obliczu Makarskiej. Nie bez wpływu jest fakt, iż miejscowość ta leży w najcieplejszym regionie wybrzeża dalmatyńskiego. Średnia temperatura roczna wynosi około 20 ºC, lata są suche i gorące a zima łagodna. Ponadto za turystyczny rozkwit Makarskiej odpowiada również obecność tzw. Magistrali Adriatyckiej czyli głównej drogi kołowej prowadzącej do centrum miasta. Obok kamienistych plaż z widokiem na okoliczne wyspy i wysepki, Makarska szczyci się również bazą wypadową w góry Dynarskie. Riwiera Makarska leży bowiem u podnóża gór Biokovo, najpopularniejsze na wybrzeżu masywu górskiego. Jeśli mowa o intratnych inwestycjach w nieruchomości w Chorwacji, to Makarska winna się znaleźć na czołowej pozycji.

Porównaj nieruchomości

Porównaj
error: Zawartość jest chroniona!