Nieruchomośći w Chorwacji

Najchętniej odwiedzane miasta w Chorwacji

Wybrzeże dalmatyńskie plasuje się na czołowym miejscu w rankingu najbardziej turystycznych regionów Europy. Chorwacja przyciąga swoim pięknem oraz sprzyjającym klimatem. Jej sława płynie przede wszystkim z występowania nietuzinkowej linii brzegowej oraz obmywającym ją lazurowym wodom Morza Adriatyckiego. Lokalizacja Chorwacji sprzyja do zakupu tam nieruchomości pod wynajem, gdyż gwarancja zysku jest niemal stuprocentowa. Są jednak takie miejsca, które cieszą się znacznie większym zainteresowaniem i są najchętniej odwiedzanymi miastami w Chorwacji.

Jakie są najchętniej odwiedzane miasta w Chorwacji?

Dubrownik – jeśli kupujesz apartamenty w Chorwacji, to idealne miejsce
Dubrownik nie szczyci się plażowym stylem życia, nie wpływa to jednak nawet w najmniejszym stopniu na liczbę napływających doń turystów. Można śmiało stwierdzić, iż stanowi najchętniej odwiedzane miasto w Chorwacji. Wynika to z mnogości zabytków Dubrownika, które nadają miastu charakter historycznej enklawy. Przemawia za tym choćby fakt wpisania starego miasta do listy światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wystarczy jedno spojrzenie na samo wybrzeże Dubrownika, by nabrać wrażenia, iż jest to miasto niezwykłe. Wkraczając zaś w jego mury, można poczuć się tak, jakbyśmy cofnęli się w przeszłość. System obronny miasta, na który składają się rozliczne baszty i bramy pozostał niemal nietknięty zębem czasu. Wspaniała starówka, gdzie tchnie życiem ulica główna Stradun, jest najpopularniejszym miejscem dla spacerowiczów. Gotyckie klasztory oraz rozmaite katedry stanowią zaś gratkę dla kolekcjonerów cyfrowych pamiątek, które uformują kolaż wspomnień z pobytu w Chorwacji. Apartamenty w Chorwacji zlokalizowane w Dubrowniku dedykowane są głównie dla osób pragnących zainwestować w nieruchomości w klasycznym stylu.

Dalmacki Split czyli miasto pełne życia

Popularność miasta wiąże się z jego doskonałym usytuowaniem oraz obecnością rozbudowanego węzła komunikacyjnego. Posiada ono bowiem własny port lotniczy, promowy oraz dworzec kolejowy. Bywa określane mianem miasta cesarskiego, gdyż stoi tu rezydencja Dioklecjana wybudowana na przełomie III i IV wieku naszej ery. Pałac zajmował niegdyś całą starówkę, dziś natomiast jej granice wyznaczają mury starożytnego zabytku. Plaże w Split są nieco bardziej rozległe niż te w Dubrowniku.  Ta zaś, którą najczęściej wybierają turyści mieści się w dzielnicy Bačvice w odległości około 1 km od starego miasta. Tętniące życiem Split oferuje także atrakcje dla rodzin z dziećmi, a są nimi przede wszystkim wycieczki promem. To drugie co do wielkości miasto Chorwacji pozwala na przeprawę na okoliczne wyspy. Największą popularnością cieszą się tu zarówno domy jak i apartamenty na sprzedaż w Chorwacji, gdyż stały napływ turystów da gwarancję całorocznego najmu.  

hvar

Wyspa Hvar – domy w Chorwacji z własnym skrawkiem plaży

Ta turystyczna wyspa leży pomiędzy dwoma innymi, Brac i Korculą, i podobnie jak one jest górzysta. Ukształtowanie terenu podnosi jej walory, gdyż rozległy widok na dalmatyńskie wybrzeże z wzniesień Hvar robi piorunujące wrażenie. Podobnie jak w wyżej opisanych miejscowościach, tak i tutaj można nasycić się obrazem architektonicznej kultury. Stari Grad, najstarsze miasto na wyspie, nosi bowiem ślady starożytnych Greków. Wyspa znalazła szczególne miejsce w sercach greckich filozofów, którzy chętnie na niej odpoczywali Jej piękno uwidacznia się także z lotu ptaka, gdyż porośnięta kwieciem lawendy, nie pozwala na obojętne spojrzenie. Kamieniste plaże otacza lazurowa woda Morza Adriatyckiego, a spacer po równinach umożliwia nacieszenie się urokiem otaczającej przyrody. Wizyta w Chorwacji nie może zakończyć się bez odwiedzin ów zachwycającego zakątka wybrzeża dalmatyńskiego. Domy na sprzedaż w Chorwacji na wyspie Hvar swą sławą obiegły niemal całą Europę. To właśnie w nich wielu turystów lokuje swoje oszczędności, gdyż same wspomnienia o tej wyjątkowej wyspie nie wystarczą, by się nią nasycić.

Szukaj w:

Rogoznica 34 ofert

Brač 33 ofert

Trogir 23 ofert

Zadar 18 ofert

Omiš 15 ofert

Šibenik 10 ofert

Ražanj 9 ofert

Split 9 ofert

Čiovo 8 ofert

Makarska 7 ofert

Murter 6 ofert

Primošten 6 ofert

Korčula 4 oferty

Marina 4 oferty

Grebastica 3 oferty

Tribunj 2 oferty

Dubrovnik 2 oferty


Pag 2 oferty

Hvar 2 oferty

Sevid 2 oferty

Šolta 2 oferty

Vis 2 oferty

Nin 1 oferta

Seget 1 oferta

Solin 1 oferta

Kaštela 1 oferta

Pašman 1 oferta

Vinisce 1 oferta

Istra 1 oferta

Zaboric 1 oferta

Biograd 1 oferta

Kaštel 1 oferta

Chorwacja 1 ofertaVodice 1 oferta

- 1 oferta

Trpanj 1 oferta

Orebić 1 oferta

Pelješac 1 oferta

Crikvenica 1 ofertaTop

Nasza strona zapisuje małe pliki z informacją (cookies) na Twoim urządzeniu w celu dostarczenia treści i dla celów statystycznych.

Zgadzam się