Nieruchomośći w Chorwacji

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Chorwacji?

Wybrzeże dalmatyńskie stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. Decydują o tym głównie piękne kamieniste plaże, z których rozciąga się widok na turkusowe wody Morza Adriatyckiego. Chorwacja jest celem podróży osób złaknionych słońca, którzy cenią sobie klimat śródziemnomorski. Wybrzeże oferuje noclegi w rozmaitych formach, od hoteli przez apartamenty i kwatery prywatne a skończywszy na luksusowych posiadłościach. Napływający spragnieni wypoczynku turyści napędzają gospodarkę dlatego państwo to posiada szereg udogodnień sprzyjających inwestycji w nieruchomości w Chorwacji, które przynoszą zysk ich właścicielom.

Wybrzeże Chorwacji – najpiękniejsze w Europie

Linia brzegowa Chorwacji jest unikalna w skali światowej i bardzo zróżnicowana. Wybrzeże, które określa się mianem dalmatyńskiego budują liczne wyspy i wysepki obmywane przez wody zatoki. Takie ukształtowanie terenu urozmaica nadmorską część kraju i czyni zeń tą najchętniej wizytowaną przez turystów. Magnesem przyciągającym wczasowiczów są przede wszystkim krystaliczne turkusowe wody Morza Adriatyckiego i możliwość korzystania z czystych kamienistych plaż. Wybrzeże Chorwacji ma do zaproponowania ponadto szereg atrakcji, jak choćby rejsy na okoliczne wyspy, nurkowanie w zatoce czy żeglowanie po jej wodach. Na deser zaś pozostaje pyszne jedzenie w nadmorskich tawernach i karczmach oraz rozmaite rozrywki nocne. To tu przybywają setki turystów by spędzić udany urlop i uciec od rodzinnych obowiązków. Dlatego nieruchomości w Chorwacji na wybrzeżu są rentownym sposobem na lokowanie środków finansowych.

Inwestycja w nieruchomości w Chorwacji – gdzie najlepiej ulokować pieniądze

Rynek nieruchomości na wybrzeżu dalmatyńskim prezentuje bogatą ofertę mieszkań, domów, willi czy działek o atrakcyjnym położeniu. Bez wątpienia największym atutem posiadania własnej nieruchomości jest możliwość dowolnego korzystania z niej o każdej porze w roku. Te położone bardziej na południu kraju mają dodatkowo „zarezerwowaną” pogodę nawet w okresie zimowym. Turyści preferują apartamenty, zwłaszcza podróżujące pary i rodziny z dziećmi. Rzadziej zaś jako punkt destynacji wybierane są luksusowe posiadłości czy większe domy. Te ostatnie jednak nadają się jako ostoja na urlop dla ich właścicieli, która dodatkowo pełni funkcje domu na wynajem. Wśród nieruchomości w Chorwacji polecane są zwłaszcza mieszkania na wybrzeżu z widokiem na zatokę, choć turyści nie pogardzą także klasycznym apartamentem w mieście o zabytkowej architekturze. Niemniej, nadmorskie apartamenty są strzałem w dziesiątkę, gdyż z racji fali napływających wczasowiczów, stanowią prawdziwą żyłę złota.

Sama lokalizacja nieruchomości ma oczywiście ogromne znaczenie. Te usytuowane na południu kraju, w najpopularniejszych miejscowościach takich jak Dubrovnik czy Makarska gwarantują lukratywną inwestycję. Zapewniają bowiem wspaniały klimat, ogromne możliwości na spędzenie wolnego czasu a dodatkowo posiadają bardzo dobre połączenia komunikacją morską z okolicznymi wyspami. Położony bliżej środkowej części wybrzeża dalmatyńskiego Split jako co drugie co do liczby mieszkańców miasto w Chorwacji jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym. Choćby z racji tego faktu stanowi także jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc wakacyjnych przez Europejczyków.

Bez wątpienia Chorwację można określić jako kraj przynoszący znaczne korzyści inwestycyjne. Rynek nieruchomości jest tutaj niezmiernie różnorodny, dlatego każdy kto pragnie wcielić w życie swoje plany o zakupie własnych czterech kątów znajdzie coś dla siebie.

Szukaj w:

Rogoznica 29 ofert

Brač 25 ofert

Trogir 20 ofert

Zadar 17 ofert

Omiš 13 ofert

Čiovo 8 ofert

Ražanj 8 ofert

Šibenik 8 ofert

Makarska 7 ofert

Split 7 ofert

Murter 6 ofert

Primošten 5 ofert

Korčula 4 oferty

Marina 3 oferty

Grebastica 3 oferty

Pag 2 oferty


Tribunj 2 oferty

Dubrovnik 2 oferty

Zaboric 1 oferta

Biograd 1 oferta

Istra 1 oferta

Solin 1 oferta

Vinisce 1 oferta

Nin 1 oferta

Kaštel 1 oferta

Pašman 1 oferta

Chorwacja 1 oferta


Vodice 1 oferta

- 1 oferta

Trpanj 1 oferta

Orebić 1 oferta

Pelješac 1 oferta

Crikvenica 1 oferta

Hvar 1 oferta


Sevid 1 oferta

Šolta 1 oferta

Vis 1 oferta

Top

Nasza strona zapisuje małe pliki z informacją (cookies) na Twoim urządzeniu w celu dostarczenia treści i dla celów statystycznych.

Zgadzam się